تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۲
۱
 

حملات شدید هوایی و زمینی ترکیه به شمال سوریه

Share/Save/Bookmark
شهر و منطقه «عین عیسی» از روز دوشنبه (دیروز) هدف حملات شدید هوایی و زمینی ارتش ترکیه علیه مواضع عناصر کُرد سوریه قرار دارد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تنش و درگیری در شهر عین عیسی (پنج کیلومتری مرز ترکیه) که از دو ماه گذشته جریان داشت در یک هفته گذشته حالت تصاعدی پیدا کرده است و روز دوشنبه (دیروز) نیز ارتش ترکیه از هوا و زمین این منطقه را گلوله‌باران کرد.
 
به نوشته روزنامه حریت ترکیه، عناصر «یگان‌های مدافع خلق» در حالیکه تلاش داشتند وارد منطقه عملیاتی «چشمه صلح» که در کنترل عناصر وابسته به ترکیه است، شوند هدف حملات پهپادی قرار گرفتند. همزمان توپخانه ارتش ترکیه نیز به شدت منطقه را گلوله‌باران کرد.
 
روزنامه حریت در ادامه مدعی شد که نیروهای ویژه ارتش ترکیه نیز در عملیاتی 20 تن از نیروهای کُرد را کشته‌اند. روز یکشنبه نیز ارتش ترکیه ۱۵ نیروی کُرد را از پا در آورد.
 
این روزنامه سپس نوشت که روسیه دو هفته است که در حال مذاکره با یگان‌های مدافع خلق کُرد برای تحویل عین عیسی به ارتش سوریه است و کردها نیز هنوز با این درخواست موافقت نکرده‌اند. روز گذشته نیز منابع کرد سوریه به وبگاه العربی الجدید گفتند که بر خلاف بر مطالب رسانه‌ها، آن‌ها «عین عیسی» را به ارتش سوریه تحویل نخواهند داد.
 
«ویاچیسلاو استیکن» معاون فرمانده نیروهای روسیه در سوریه نیز به حریت گفت که نیروهای نظامی این کشور در اطراف عین عیسی مستقر شده‌ و تجهیزات نظامی به این منطقه گسیل کرده‌اند.
 
این مقام نظامی روس همچنین گفت که ارسال تجهیزات نظامی به عین عیسی با هدف جلوگیزی از تنش بیشتر در منطقه صورت گرفته است. او در ادامه از توافق مسکو و آنکارا برای ایجاد مرکز دیدبانی مشترک در این منطقه خبر داد.

م
 
کد مطلب: 418732
 
یک ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۱۰-۱۱ ۰۲:۰۱:۱۷
کسی که خانه اش شیشه نداردنگران سنگ پرتابی همسایه نخواهدبود،،آقای اردوغان سوریه بسیاری اززیرساختهایش درجنگ نابودشده است پس چیزی برای ازدست دادن ندارد،پس شماکه درخانه ی شیشه ای نشسته ایدبخانه ی همسایه سنگ پرتاب نکنیدکه پشیمان میشوید@!!@