تاریخ انتشار : شنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ ساعت ۰۹:۲۸
۱
 

اظهارنظر آقای نصیری با یافته‌های پیمایش وزارت ارشاد در مورد حجاب ناهمخوان است

Share/Save/Bookmark
اظهارنظر آقای نصیری با یافته‌های پیمایش وزارت ارشاد در مورد حجاب ناهمخوان است
 
یافته‌­های پیمایش ارزش ها و نگرش­های ایرانیان در مورد حجاب نشان می‌دهد برداشت و اظهارنظر آقای نصیری با یافته‌های این پژوهش کاملا ناهمخوان است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت ارشاد، اخیرا آقای مهدی نصیری، مدیر مسئول سابق روزنامه کیهان در برنامه تلویزیونی شبکه 4 به یافته­‌ای از نتایج موج سوم پیمایش ملی ارزش­ها و نگرش­ های ایرانیان اشاره کرده­ است که در تعارض جدی با یافته‌­های واقعی این پیمایش است. وی گفته است «براساس آمار وزارت ارشاد 70 درصد مردم ایران مخالف الزام به حجاب هستند.»
 در پیمایش ارزش­ها و نگرش­های ایرانیان (پژوهشی که در سال 1394 و در سطح شهری و روستایی کشور انجام شده است) سوال شده «تا چه اندازه با این جمله که "همه خانم­ها باید حجاب داشته باشند حتی اگر به آن اعتقاد نداشته باشند" موافق یا مخالف هستید؟».
براساس نتایج به دست آمده از این پیمایش 53.1 درصد موافق این گزینه بوده و تنها 22.2 درصد با آن مخالفت کرده ­اند. 24.8 درصد نیز گزینه نه موافق نه مخالف را انتخاب کرده ­اند. لذا برداشت و اظهارنظر آقای نصیری با یافته‌های این پژوهش کاملا ناهمخوان است.
نمودار 1: توزیع فراوانی نظر پاسخگویان در خصوص حجاب

 توزیع استانی نظر پاسخگویان در این سوال نیز در نمودار 2 آوررده شده است. لازم به یادآوری است ستون آبی رنگ نمودار 2 از تجمیع درصد افراد "مخالف حجاب اجباری" با افراد بیطرف (کسانی که گفته­ اند "نه موافق اند و نه مخالف") شکل گرفته است. هرچند افرادی که نظر خود را در قالب " نه موافق و نه مخالف" اظهار کرده­ اند را نمی­ توان الزاما مخالف حجاب اجباری در نظر گرفت.
  در دو استان نامبرده آقای نصیری (قم و خراسان جنوبی)، درصد موافقان با این گویه، از مخالفان بیشتر است. لذا در هر دو مورد اعلامی آقای نصیری، یافته های مستخرج از این طرح، با اظهارات ایشان در تضاد است. 
نمودار 2: توزیع فراوانی نظر پاسخگویان در خصوص حجاب در استان­های کشور
                                                             
                                    نوار قرمز: افراد موافق حجاب اجباری                                                              نوار آبی: افراد مخالف حجاب اجباری + افراد قائل به گزینه " نه موافق و نه مخالف پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، ضمن استقبال از تحلیل علمی داده ­های برآمده از پیمایش‌های ملی پژوهشگاه، انتظار دارد که تحلیل و استفاده از این داده‌ها همراه با رعایت اصول علمی باشد.


م
کد مطلب: 415183
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۹-۰۶-۲۹ ۱۱:۱۰:۲۴
واقعا یعنی اینهمه مسیح علینژاد نفس زد و گلشیفته تن فروشی کرد و مهناز افشار خود فروشی کرد از ۳۰استان ایران فقط ۷استان را با خود همراه کرده اند؟؟؟؟!!!! ۷استانی که تهران در بین آنها نیست