تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۴۸
 

هدیه سپاه به کشاورزان دشتستان

Share/Save/Bookmark
هدیه سپاه به کشاورزان دشتستان
 
صبح امروز با حضور مسؤولان قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه و نیز مسؤولان استانی تونل‌های انحراف آب سد دالکی در شهرستان دشتستان به بهره برداری رسید.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: از شهرستان دشتستان، صبح امروز با حضور مسؤولان قرارگاه خاتم الانبیاء سپاه و نیز مسؤولان استانی تونل‌های انحراف آب سد دالکی در شهرستان دشتستان به بهره برداری رسید.
خاکریزی فرازبند بخش مهمی از عملیات تکمیل سیستم انحراف بوده که با انحراف آب به تونل شماره یک، امکان خاکریزی فرازبند همزمان با سایر فعالیت ها  فراهم و موجب تسریع در تکمیل سد خواهد شد.
حجم کل بتن ریزی انجام شده تونل انحراف 54 هزار و 642 متر مکعب و حجم کر حفاری زیر زمینی انجام شده 85 هزار متر مکعب است.
سیستم انحراف شامل دو عدد تونل می‌باشد که تونل اول 701 متر تکمیل شده است و تونل دوم 790 در حال بتن ریزی کف 44 بلوک انجام شده است؛ قطر تونل نیز 7.5 متر و زمان اجرای تونل‌ها 640 روز و زمان اجرای سیستم انحراف 675 روز بوده است.
اهداف طرح
آبیاری بیش از دو میلیون اصله نخل، بهره برداری از منابع آب و خاک منطقه و جلوگیری از خسارات ناشی از سیلاب‌های زمستانه، رشد اقتصادی و اجتماعی منطقه به واسطه اشتغال‌زایی و جلوگیری از مهاجرت کشاورزان به شهرها و تامین حداقل نیازهای زیست محیطی از اهداف این طرح است.
هزینه انجام شده برای احداث تونل‌های انحراف سد دالکی تا کنون ۸۰ میلیارد تومان بوده است که با لحاظ شدن تاخیرات در مدت هزار و 464 روز احداث شده است.ح
کد مطلب: 414306