تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۶ تير ۱۳۹۹ ساعت ۰۸:۳۹
۱
 
صحبت‌های آقای رئیس هفت سال پس از کلنگی کردن اقتصاد ایران

روحانی: دستاوردهای اصلی برجام هنوز محفوظ است/ اساس برجام این بود که به جهان ثابت کنیم ایران صلح‌طلب است/ دولت فعلی آمریکا معیار قضاوت نیست!

Share/Save/Bookmark
روحانی: دستاوردهای اصلی برجام هنوز محفوظ است/ اساس برجام این بود که به جهان ثابت کنیم ایران صلح‌طلب است/ دولت فعلی آمریکا معیار قضاوت نیست!
 
آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان آن دستاورد اصلی محفوظ مانده است. همه تبلیغاتی که در طول سالیان دارز علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: تکراری بودن صحبت‌های رئیس دولت نه تنها برای مردم که برای خبرنگاران هم تبدیل به دردسر شده است. همه سخنرانی‌ها با قربان صدقه رفتن برجامی همراه است که جنازه بی جان آن زیر دست و پای امریکا و اروپا لگدمال شده، حالا دولتمردان هدف اولیه مذاکرات که رفع تحریم ها بوده را منکر شده و برای آن دستاوردتراشی‌های خیالی می‌کنند. همچنین دولت روحانی تمام آنچه بر سر حوزه‌های مسکن و خودرو و اشتغال و ... آورده است را به عنوان هزینه استقلال طلبی مردم جا می‌زند. این درحالی است که سال‌ها سنگ روابط با غرب زدن و دویدن به دنبال لبخند رضایت دشمنان نه ارتباطی با استقلال دارد و نه ارتباطی با انقلاب. بدون هیچ گونه تحلیل و توضیح اضافه‌ای متن سخنان حسن روحانی هفت سال پس از ریاست خود، پنج سال پس از توافق خسارت بار برجام و دو سال بعد از خروج آمریکا از آن در اختیار مخاطبان قرار داده شده است:
 
به گزارش رجانیوز: حسن روحانی، رئیس‌جمهور، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه 25 تیرماه) در جلسه هیأت دولت با اشاره به پنجمین سالگرد توافق برجام، گفت: اساس برجام این بود که به جهان ثابت کنیم که ایران صلح‌طلب است و پروژه‌ای که سال‌ها به دنبال این بود که ایران را برای امنیت جهان، خطرناک جلوه دهد، بی‌اعتبار کند.
وی با بیان اینکه مثلث شوم صهیونیزم، ارتجاع و تندروهای آمریکا از ابتدا مخالف این توافق بودند، اظهار داشت: همه تلاش‌ آن‌ها در آغاز این بود که چنین توافقی به نتیجه نرسد. صهیونیست‌ها حتی وسط مذاکرات به اروپا رفتند. یکی از سران ارتجاع به اروپا رفت تا توافق را بر هم بزنند. البته تأخیر ایجاد کردند، چرا که بنا بود توافق نهایی در آذر ۹۳ نهایی شود و آن را تا تیرماه ۹۴ به تأخیر انداختند.
روحانی ادامه داد: این مثلث شوم، روند خود را ادامه داد، مخصوصاً‌ در سال ۹۵ که این‌ها شاهد بودند که ایران و منطقه و دوستان ایران دارند از این توافق منتفع می‌شوند، با قدرت بیشتری به میدان آمدند و رژیم فعلی آمریکا که هم در توهم بود و هم تندروها بر آن حاکم بودند، وارد عمل شد، منتها هدف آن‌ها ‌ان این بود که شکستن این توافق در تاریخ به گردن ایران ثبت شود.
ایران به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند
روحانی ادامه داد: آمریکا به دنبال این بود تا اقدامی بکند و ایران کل برجام را کنار بگذارد و از این توافق خارج شود و بگویند این ایران بوده که خارج شده و توافق را کنار گذاشته است. هنرمندی ایران از سال ۹۷ که آمریکا این تعهد سیاسی و اخلاقی و حقوقی را زیر پا گذاشته، این بوده که نگذاشته این توطئه محقق شود و تا امروز به دنیا ثابت کرده که مقصر اصلی، قانون‌شکنان آمریکا هستند.
رئیس‌ جمهور با بیان اینکه دولت فعلی آمریکا نمی‌تواند معیار هیچ چیزی باشد،‌اظهار داشت: بر مبنای عملکرد کاخ سفید، امروز نمی‌توانیم میزان و معیاری را قرار بدهیم تا توافقی را بررسی و مورد سنجش قرار دهیم، چون از همه توافقات مهم بین‌المللی از آب و هوا تا بهداشت تا بسیاری از توافقاتی که داشته‌اند بدون دلیل خارج شده‌اند. بنابراین این‌ها معیاری نیستند و امروز هم همه دوستان آمریکا و بخش بزرگی از ملت آمریکا قبول دارند که این حرکت‌ها به ضرر آمریکا و دوستان آن است.
دستاورد اصلی برجام محفوظ است
روحانی ادامه داد: آنچه ایران به‌عنوان دستاورد برجام داشت، خوشبختانه همچنان آن دستاورد اصلی محفوظ مانده است. همه تبلیغاتی که در طول سالیان دارز علیه ما انجام می‌شد که ایران مخفیانه دارد همه تعهدات را زیر پا می‌گذارد، بی‌اعتبار کردیم و مشخص شد که فعالیت هسته‌ای ایران همواره در چارچوب مقررات بین‌المللی بوده است. این موضوع، امروز هست، فردا خواهد بود و تا پایان تاریخ باقی می‌ماند.
وی درباره دومین دستاورد برجام گفت: آن‌ها سکویی درست کرده بودند که با آن همواره امنیت ملی ایران را به خطر بیاندازند. آن سکو، فصل هفت منشور و قطعنامه‌هایی بود که در سازمان ملل و در شورای امنیت علیه ایران تصویب کرده بودند. ما این سکو را تخریب کردیم و سکویی که دشمنان ایران آماده کرده بودند تا از آن علیه امنیت ملی ایران استفاده کنند آن سکو با این توافق از بین رفت و البته هیچ کس در حوادث بعدی و مسائل امروز و فردا، ایران را نمی‌تواند سرزنش کند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه ایران در چارچوب معیارهای حقوق بین‌الملل سیاسی و عرف بین‌الملل و معیارهای اخلاقی حرکت کرده، گفت: اگر دیگران تخلفی کرده‌اند به این معنا نیست که ایران مقصر است.
وی ادامه داد: ما یک امتحان و آزمایش دیگری در هفته‌ةای آینده پیش رو داریم و آن، حفظ یکی از دستاوردهای این توافق است که پایان تحریم تسلیحاتی ایران است و این موضوعی است که ما همچنان با دقت تحت نظر قرار داریم و کشورهای ۱+۴ باید بدانند امروز بحث منافع ایران یا روابط ایران با آن‌ها یا روابط ایران با کشورهای منطقه تنها مطرح نیست.
روحانی با بیان اینکه امروز بحث حفظ حقوق بین‌الملل و بحث‌ چندجانبه‌گرایی و ارزش توافقات بین‌المللی مطرح است، تصریح کرد: ۱+۴ اگر امروز با دقت عمل نکنند و بخواهند تحت تأثیر آمریکا قرار بگیرند، ضربه اساسی به حقوق بین‌الملل و مقرارت بین‌المللی و به چندجانبه گرایی زده‌اند و این به ضرر همه خواهد بود.
وی ادامه داد: البته تا این لحظه آمریکا در حرکت‌های سیاسی و حقوقی‌اش همواره در طول این دو سال و چندماه شکست خورده و امیدواریم با هوشیاری کشورها و مخصوصاً 1+4 آمریکا همچنان در این صحنه ناموفق باشد و ما بتوانیم در شرایط مناسب آنچه که امروز برای این توافق پیش آمده،‌ شاهد جبران آن توسط کشورهای اروپایی باشیم.
روحانی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران هیچوقت تسلیم زور و فشار از طرف قدرت‌های بزرگ بویژه آمریکا نبوده و امروز هم نخواهد شد، تصریح کرد: ایران در طول این دو سال و چندماه که می‌خواستند ما روا منزوی بکنند، منزوی نشد و نخواهد شد. 
وی ادامه داد: در همین حوادث چند هفته گذشته که می‌خواستند در شورای حکام علیه ما اجماع درست کنند، ناموفق بودند و در جمع شورای حکام حدود ۹ کشور با توطئه آن‌ها مخالفت کردند و تسلیم آن‌ها نشدند و دو کشور بزرگ روسیه و چین در برابر این حرکت خلاف مصلحت جامعه بین‌الملل ایستادگی کردند. 
روحانی با بیان اینکه حرکت توسعه‌ای ایران را، اگر بتوانند کند کنند، متوقف نخواهد شد، تصریح کرد: همه طرح‌هایی که امروز داریم پیش می‌بریم و در طول این هفته‌ها افتتاح می‌شود و در ماه‌های آینده افتتاح خواهد شد، نشان می‌دهد آن‌ها به اهداف خودشان دست نخواهند یافت.
فشار و سختی برای مردم عزیز وجود دارد
رئیس‌جمهور ادامه داد: البته فشار و سختی در این شرایط برای مردم عزیز ما وجود دارد و متأسفانه آمریکایی‌ها همواره علیه منافع ملت ایران در طول ده‌های گذشته و مخصوصاً ‌سال‌های اخیر پافشاری کرده‌اند، امّا هرگز به اهداف مدنظر نخواهد رسید.
وی با بیان اینکه در این دو سال و چندماهی که در سخت‌ترین فشار و تحریم بوده‌ایم با ایستادگی و مقاومت مردم و فداکاری همه کارآفرینان، کشاورزان و صنعتگران موفق بوده‌ایم، گفت: در سال ۹۸ که روزهای پایانی‌اش با سختی کرونا هم توام بود نشان دادیم که هم توانستیم تورم را نسبت به ماه‌های قبل از آن، یعنی قبل از اسفند کاهش بدهیم و هم به این نتیجه رسیدیم که رشد اقتصادی بدون نفت ما مثبت بوده است. 
روحانی ادامه داد: سال گذشته در کشاورزی، رشد قابل ملاحظه بالای هشت درصد داشته‌ایم و در صنعت هم رشد بسیاری خوبی داشتیم. امسال هم ان شاءالله علی‌رغم اینکه سختی‌ها مضاعف شده، در صنعت، کشاورزی و حتی بخش‌هایی از خدمات، شاهد رشد و کنترل فشارهایی که وجود دارد بشویم.
رئیس‌جمهور با اشاره به شیوع ویروس کرونا گفت: در برابر این ویروس خطرناک ما دوماه در مناطق مرکزی و شمالی کشور تحت فشار بودیم.  آمار فوتی‌های ما در این دو ماه، سه رقمی شده بود و ما از ۲۶ فرودین توانستیم بر موج اول غالب شویم و در ماه اردیبهشت، مردم یک نوع آرامش نسبی احساس کردند. در اواخر خرداد با موج دوم مواجه شدیم که دیگر در مرکز و شمال کشور نبود بلکه بیشتر در جنوب و مناطق مرزی یا غربی ما بود. البته الان با یک استان شرقی یعنی خراسان رضوی هم مواجه هستیم. 
وی با بیان اینکه موج دوم کرونا موجی بود که از آن موج اول هم شدیدتر بود، گفت: متأسفانه مردم عزیز ما فکر کردند که به‌طور کلی از کرونا عبور کرده‌ایم. در موج اول همکاری مردم بسیار بهتر بود، البته ماه رمضان و تعطیلات نوروز هم بود و همه عوامل دست به دست هم دادند و از آن شرایط عبور کردیم.
روحانی با بیان اینکه امروز ما باز نیازمند همکاری و همیاری مردم هستیم، گفت: الان حدود یکماه است که در شدّت فشار کرونا قرار گرفته‌ایم و بسیار امیدواریم که دور دوم هم بیش از دو ماه طول نکشد، یکماه را گذراندیم و یکماه پیش رو می‌توانیم از این موج عبور کنیم، البته وابسته به این است که همکاری و همیاری کل ملت چگونه باشد. ان‌شاءالله این دور هم بیش از دو ماه نشود. 
امروز شاهد یک آرامش نسبی در مبارزه با کرونا هستیم
وی افزود: گزارشی که امروز وزیر محترم بهداشت به من داده حاکی از خبر خوشحال‌کننده‌ای است که می‌گوید در برخی استان‌ها مثل خوزستان و هرمزگان که در هفته های پیش با سختی مواجه بودیم، امروز شاهد یک آرامش نسبی هستیم و می‌توانیم بگوییم از آن حالت پیک، کم کم عبور می‌کنیم. این خبر به ما می‌گوید اگر همه دست به دست هم بدیم به خوبی از این موج عبور خواهیم کرد.
وی تصریح کرد: ان‌شالله شاهد خواهیم بود که با همراهی هم به نقطه آرامش دو مرتبه خواهیم رسید. خوشبختانه مردم ما در یکی دو هفته اخیر مراعات های خود را نسبت به مسائل بهداشتی و توجه نسبت به پروتکل ها بیشتر رعایت می‌کنند.
روحانی با تاکید بر اینکه صدا و سیما و رسانه ها برای تبیین موضوع رعایت پروتکل‌های بهداشتی توسط مردم بسیار تلاش کردند گفت: مقام معظم رهبری و کارشناسان نیز بر این مسئله تاکید کردند تا مردم پروتکل‌ها را رعایت کنند. امروز به حمدالله شاهد یک نوع فاصله گذاری اجتماعی هستیم تجمعاتی مثل عروسی و عزا که در خرداد انجام می‌شد اما آمار نشان می‌دهد که مقداری کاهش پیدا کرده و خواهش ما از مردم این است که تجمع را کنار و سبک زندگی را منطبق با شرایط کنند.
رئیس جمهور اظهار داشت: ما در هفته های آینده شاهد آثار مطلوب و خوب رعایت پروتکل خواهیم بود. عقد ها می‌تواند برقرار شود اما عروسی ها و اجتماعات برای فرصتهای مناسب بمانند تا از این مسئله عبور کنیم.
رئیس جمهور ضمن تاکید بر سخنرانی بسیار مهم رهبر معظم انقلاب بیان داشت: مقام معظم رهبری خطاب به نمایندگان ملت سخنرانی بسیار مهمی را ایراد کردند. مقام معظم رهبری مثل همیشه در این شرایط سخت که  قرار گرفتیم راه حل را وحدت، انسجام، تعاون و دست همدیگر را گرفتن دیدند که قبلاً هم ایشان همواره بر این مسئله تاکید می‌کردند.
وی ادامه داد: همه ما می‌دانیم که طبق قانون اساسی تفکیک قوا داریم و سه قوه به نوعی در فعالیت خود در چارچوب قانون اساسی استقلال دارند اما این تفکیک قوا و استقلال به معنای تعارض  و اهداف مستقل نیست، قوای سه گانه هر کدام وظایفی دارند و وظایف خود را انجام می دهند.
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: هدف واحد سه قوه خدمت به مردم است. همه قوای سه‌گانه به تعبیر شهید مدرس نوکر مردم بودند. تعبیر ایشان این بود که حتی انبیاء هم برای نوکری، هدایت و خدمت به مردم آمده بودند.
ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم
وی خطاب به قوای دیگر تصریح کرد: ما باید برای نوکری به مردم مسابقه بگذاریم. مردم این تریبون‌ها را در اختیار ما گذاشتند. امروز اگر من از این تریبون دولت استفاده می‌کنم امانت است و مردم در اختیار من گذاشتند تریبون در اختیار مجلس شورای اسلامی و قوه قضائیه را هم مردم در اختیار آن‌ها قرار دادند. 
رئیس جمهور تاکید کرد: این تریبون برای آن است که درد و مشکل مردم راه حل کنیم و در برابر دشمنان مردم بایستیم و مقاومت کنیم. اگر خدای ناکرده از تریبون بخواهیم برای مبارزات حزبی ، جناحی و انتخاباتی استفاده کنیم مردم چنین اجازه‌ای به ما ندادند.
روحانی اضافه کرد: من کاملا امیدوارم در جلساتی که با روسای قوه دیگر داریم یک بیان و یک هدف داریم. اما باز هم به عنوان دولت دست خود را به سمت قوه مقننه و قضاییه برای دوستی دراز می کنیم و تا لحظه آخر افتخار ما این است که به مردم خدمت کنیم.
قول روحانی به رهبر انقلاب
وی اضافه کرد: من در اینجا خدمت مقام معظم رهبری قول می دهم همان جور که ایشان توصیه کردند دولت تا روز آخر به خدمت خودش ادامه می‌دهد که خدمت ایشان اعلام می‌کنم که دولت با همه توان تا روز و لحظه آخر مثل روز اول با همان رویه و نشاط بدون اینکه به حاشیه سازی ها توجه کنیم خدمت به مردم را ادامه می دهیم.
روحانی اظهار داشت:  مردم عزیز بدانند همه قوای سه گانه تحت لوای هدایت‌های مقام معظم رهبری قرار دارند و هدف ما این است که نگذاریم صهیونیست، آمریکا و ارتجاع منطقه موفق شوند و اهدافی که مورد نظر است به آن اهداف دست پیدا کنیم.
رئیس جمهور تصریح کرد: ما در ماه‌های اولیه سال با مشکل کرونا روبرو بودیم. همه آمارها و ارقام به ما نشان می‌دهد که در ماه خرداد وضع ما از ماه اردیبهشت بهتر بوده است اردیبهشت وضع ما از فروردین و اسفند سال قبل بهتر بوده است .
وی ادامه داد: رشد صنعتی ما در ماه خرداد با اردیبهشت قابل مقایسه نیست یعنی در این ماه ۱۰ درصد نسبت به ماه قبل رشد بیشتری داشتیم و نشان می‌دهد که حرکت به سمت رشد اقتصادی شروع شده و مشکلات ما کمتر شده است.
رئیس جمهور اظهار داشت: ما ۳۱ مرز زمینی با همسایگانمان داریم؛ یک روزی در آخر پارسال و اوایل امسال همه این ۳۱  مرز بسته بوده اما امروز که ما خدمت مردم عزیز هستیم از ۳۱ مرز ۲۱ مرز بازگشایی شده است و ما قدم به قدم داریم بر مشکلات فائق می‌آئیم. 
روحانی با تاکید بر اینکه شرایط دارد بهتر می‌شود، تاکید کرد:  در عین حال می‌دانیم دولت دوازدهم در آستانه آخرین سال هستیم . از مرداد دولت یکسال فرصت خدمت دارد سخت ترین سال پایانی همه دولت ها سال پیش روی ما است.
وی بیان داشت: دولت سخت‌ترین سال پایانی خودش را می گذراند اما در عین حال با روحیه و امید در حال فعالیت است و تشکر ما از مردم عزیز این است که مردم عزیز صبرشان و آستانه مقاومتشان به گونه ای بوده است که ما امروز باید سر تعظیم در برابر ملت بزرگمان فرود بیاوریم.
هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است
روحانی اظهار داشت: هزینه‌ای که مردم ما امروز دارند پرداخت می‌کند برای استقلال شان است همه دنیا می دانند اگر ایران می‌خواست مستقل نباشد و می خواست در برابر قدرت‌های بزرگ تسلیم شود این مشکلات مادی امروز را نداشت؛ اما حاضر نشده است استقلال و قدرت ملی خودش را بفروشد. کار بزرگ و این ایستادگی مردم یک ارزش بزرگ ملی است هیچ کس حق ندارد در برابر ارزش ملی مردم و از ارزش ملی‌های کشور کاسبی کند.
وی اظهار داشت: ارزش ملی برای مردم است، مردم ایستادگی کردند برای استقلال خودشان؛مردم دارند همدیگر را یاری می کنند برای مبارزه با کرونا و همدیگر را در مشکلات اقتصادی یاری می‌کنند.
روحانی: حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است
رئیس جمهور خاطر نشان کرد: تجربه ما در کرونا نشان داد حاکمیت واحد راه چاره اصلی برای حل مشکلات کشور است. امروز همه باید آن حاکمیت واحد را در برابر بیماری و در برابر مشکلات اقتصادی حفظ کنیم و قطعاً با این حاکمیت واحد می توانیم بر مشکلات فائق شویم. آمار و ارقام هم به ما نشان می‌دهد که اگر در برخی موارد مشکل داریم.
روحانی در خاتمه تاکید کرد: به مردم و رهبری عزیز قول می‌دهیم که دولت با همه توان و با همه امکانات برای رسیدن به اهداف بزرگ ملی تا روز آخر و ساعت آخر با پایداری و قدرت به وظایف خود ادامه می‌دهد.


ح
کد مطلب: 413910
مرجع : سايت خبری رجا
 
کرامت سلیمی
United Kingdom
۱۳۹۹-۰۴-۲۶ ۰۹:۱۷:۴۲
ایران نه مستعمره چین است و نه این موضوع معنایی دارد.

حضور چین در ابهای ایران یک پیمان نظامیست و برای حساس نشدن مردم وانمود می کنند که چینی ها برای ماهیگیری در انجا حضور دارند. این خیلی حرف مسخره و بی معناییست که بگویند چین برای ماهیگیری امده است. مگر ابهای ایران چقدر ماهی دارد؟

ضمن اینکه کشور چین مستقیما" به اقیانوس هند متصل است و اصلا" مقدار ماهی موجود در ابهای ایران با اقیانوس هند قابل مقایسه نیست.


چین , روسیه و هندوستان که به دروغ مدعی داشتن سلاح اتمی هستند نگران لو رفتن این موضوع می باشند و روند تحولات امریکا انها را نگران کرده است. اتحادیه اروپا نیز در این میان احساس بلاتکلیفی می کند و سعی می کند هم با امریکا و هم کشورهای یاد شده خود را مطابقت دهد. همه این کشورها نگران این هستند که با لو رفتن دروغ سلاح اتمی دچار فروپاشی شوند.

کاملا" مشخص است که امریکا یک ابر قدرت واقعی و حقیقی نیست وتا به حال به دروغ وجهه یک ابرقدرت را به خود گرفته بوده است.
تصور بنده این است که دولت امریکا در جهتی حرکت می کند که در نهایت منجر به افشای دروغ بودن سلاح اتمی می گردد.

کشورهای روسیه , چین و هندوستان تا زمانی می توانند حکومتشان را حفظ کنند که امریکا در ظاهر نقش یک ابرقدرت اتمی را بازی کند و این کشورها نیز نقش رقیب اتمی امریکا را بازی کنند.

به همین دلیل می گویند که تحت هر شرایطی برجام را حفظ می کنند.

کشور ایران تا به حال برای لو ندادن دروغ سلاح هسته ای از امریکا و اروپا و همچنین کشورهای یاد شده اخاذی می کرد و از انها نهایت استفاده را استفاده می کرد .

با تغییر استراتژی امریکا در تحولات جهانی امریکا از دادن امتیاز به خیلی از کشورها از جمله ایران خودداری نمود. ترامپ رییس جمهور امریکا اعلام کرد که پذیرش برجام منجر به سقوط اقتصاد امریکا خواهد شد .

چرا ترامپ این موضوع را در رسانه ها اعلام کرد. ایا این صحبت ترامپ به فریبکاریها و بی صداقتی دولتها نسبت به مردمشان اشاره نمی کند. و ایا این موضوع نشان نمی دهد که کشور امریکا و سایر به اصطلاح ابرقدرتها مثل اتحادیه اروپا و کشور روسیه یک نقطه ضعف بزرگ دارند و به دروغ وجهه یک ابرقدرت را به خود گرفته اند.و همچنین ایا این صحبت ترامپ نشان نمی دهد که در مذاکرات ظاهرا”اتمی دولتها در واقع اخاذیهای مالی و اقتصادی از دولت امریکا صورت می گیرد و امریکا دیگر قادر به تمکین خواسته همه کشورها نیست.

یک مثال بارز که نشان می دهد که ایران از امریکا اخاذی می کرده است و از ان موقع به بعد امریکا دیگر زیر بار اخاذی ایران نرفت ابتدای شروع برجام است.

در ان موقع ایران از امریکا درخواست 100 عدد هواپیمای مسافربری نمود اما امریکا حاضر نشد این کار را انجام دهدو همین موضوع باعث هجمه به دولت اقای روحانی گردید و حال اقای روحانی نیز گرفته شد.

در واقع چین و روسیه و هندوستان به ایران گفته اند که تا جایی که بتوانند خواسته هایی را که ایران از امریکا دارد را تامین می کنند و ایران باید باید با بازی و نمایشنامه های مرتبط با موضوع هسته ای به بحران سازی بپردازد تا همچنان موضوع هسته ای یک موضوع واقعی به نظر برسد.

اگر به روانشناسی چهره اعتقاد داشته باشید ترس و نگرانی خاصی در چهره مقامات روسی،امریکایی و اروپایی مخصوصا" اقای سرگئی لاوروف و خانم ها موگرینی و مرکل به خوبی نمایان است. که نشان از داشتن یک نقطه ضعف و ترس و وحشت از لو رفتن یک موضوع مهم می باشد.
معنی نوشته فوق این است که اگر ایران از لحاط اقتصادی چنان تحت فشار قرار گیرد که کشور ایران دچار مشکل شود مقامات ایرانی یک موضوع را لو خواهند داد که لو دادن این موضوع می تواند به فروپاشی امریکا ، روسیه ، و اتحادیه اروپا منجر شود.

معنای خروج از برجام ایران چیزی جز افشای غیر واقعی بودن سلاح دروغین و خیالی اتمی نیست.

تمام کشورهایی که با دروغ سلاح خیالی بمب اتمی درگیرند و در واقع با کمک این دروغ در بین ملتها رعب و وحشت ایجاد می کنند و بر انها حکومت می کنند از خروج ایران از برجام (یا به معنای واقعی لو دادن دروغین بودن سلاح اتمی توسط ایران)
وحشت دارند.

جدیدا" نیز ترامپ دو حرف بسیار مهم و رمز گشا زد که موضوع اخاذی کشورها از امریکا را تایید می کند:

ترامپ اعلام کرد که اتحادیه اروپا برای استفاده از امریکا به وجود امد.

و همچنین ترامپ اعلام کرد که دیگر به کشور چین اجازه سوء استفاده و اخاذی از امریکا را نمی دهد.


اگر همین دو جمله مورد بررسی و تحلیل رسانه ها و کارشناسان سیاسی مستقل و آزاد ( نه کارشناسان جیره خوار و محافظه کار) قرار گیرد دست خائنین به بشریت رو می شود و جوهر حقیقت اشکار خواهد شد.