تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ فروردين ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۱۰
 

روسیه خواستار لغو تحریم‌های ایران شد

Share/Save/Bookmark
سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه تصریح کرد که شرایط دشوار ایران در مبارزه با ویروس کرونا نتیجه تحریم‌های ایالات متحده آمریکا است و خواستار لغو این تحریم‌ها شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:ماریا زاخارووا» سخنگوی وزارت امور خارجه روسیه روز گذشته (جمعه) در جمع خبرنگاران تأکید کرد که شرایط دشوار ایران در مقابله با کرونا نتیجه تحریم‌های شدید ایالات متحده آمریکا است.
 
به گزارش رجانیوز به نقل از «اسپوتنیک»، زاخارووا در کنفرانس خبری هفتگی خود تصریح کرد که اوضاع دشوار ایران در مقابله با ویروس کرونا تا حد زیادی «تصنعی» است زیرا آمریکا در ساخت این شرایط نقش داشته است و تحریم‌های یکجانبه این کشور علیه ایران مسبب آن بوده است و باید هرچه سریعتر لغو شود.
 
طبق این گزارش، این دیپلمات روس تصریح کرد که در حال حاضر ایران شاهد فشارهای بی‌سابقه اقتصادی و سیاسی از سوی آمریکا است و این تحریم‌ها خارج از چارچوب اخلاقی و اصول حقوقی است.
 
وی ضمن تأکید بر لزوم حذف تحریم‌های یکجانبه آمریکا علیه ایران گفت: «روسیه مدت‌ها است که خواستار لغو تحریم‌های ایران شده است و به طور ویژه از واشنگتن درخواست کرده است که هرچه سریعتر تحریم‌های غیرانسانی را که مانع از مبارزه تمام عیار کشورها به خصوص ایران در مقابله با کووید-19 شده است، لغو کند».
کد مطلب: 411231