تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰۳
 
صبح امروز صورت گرفت؛

تشییع پیکر سرداران آسمانی در بغداد/ برای حاج قاسم فرش قرمز انداختند/ پرواز هلی‌کوپترهای آمریکایی در زمان تشییع+ و تصاویر

Share/Save/Bookmark
 
مراسم تشییع پیکر شهدای حمله تروریستی اخیر آمریکا در شهر کاظمین با حضور پر شور مردم عراق و دوستداران این شهدا برگزار شد.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: مراسم تشییع پیکر فرمانده دلاور و شجاع سپاه قدس، حاج قاسم سلیمانی به همراه مجاهد نستوه حاج ابومهدی المهندس و شهدای همراه ایشان در شهر کاظمین و در جوار حرمین شرفین امام کاظم(ع) و امام جواد(ع) در حال برگزاری است.
 
همچنین بعد از کاظمین تشییع کنندگان به سمت میدان الحسنین در الجادریه بغداد خواهند رفت.

تعداد زیادی از ساکنان بغداد در میدان الحسنین و همچنین ساکنان شهر کاظمین برای استقبال از پیکر شهدا تجمع کرده‌اند.

تعداد زیادی از رهبران حشد شعبی و مسئولان سیاسی در میدان الحسنین منتظر استقبال از پیکر شهدا هستند. همچنین پیکر شهدا به کربلا و نجف اشرف منتقل می‌شود. پیکر شهدای حشد شعبی در وادی السلام در نجف اشرف به خاک سپرده می‌شود.

پیکر قاسم سلیمانی نیز به مشهد مقدس منتقل و از آنجا به تهران منتقل می‌شود تا در زادگاهش شهر کرمان به خاک سپرده شود.

پیکر شهدا در اطراف حرمین امامین کاظمین طواف داده می‌شود و بعد از آن به میدان الحریه در منطقه الجادریه و بعد از آن راس ساعت دو بعد از ظهر به وقت محلی به کربلا خواهد رسید و بعد از آن راس ساعت پنج عصر در نجف خواهد بود.


اداره اطلاع رسانی حشد شعبی اعلام کرد، پیکر شهدای دیگر حمله آمریکا نظیر پیکر محمد رضا، مدیر اداره روابط عمومی حشد شعبی در کنار پیکرهای شهیدان سلیمانی و المهندس در حال تشییع است.

نیروهای امینی عراق به طور کامل پل الجادریه را بستند.

یک منبع امنیتی به سومریه نیوز گفت، پل الجادریه در مرکز بغداد از صبح امروز به طور کامل به روی خودروها مسدود بود و این مسدود بودن تا منطقه السیدیه و برعکس به سمت منطقه کراده نیز تداوم داشت.

در حمله خصمانه آمریکا به نزدیکی فرودگاه بغداد سردار قاسم سلیمانی، ابومهدی المهندس و تعدادی از اعضای حشد شعبی به شهادت رسیدند. آمادگی یگان تشریفات آستانه مقدس کاظمیه برای دریافت پیکر مطهر شهدای جنایت آمریکا

 
 
 
 
اظهارات تشییع‌کنندگان عراقی درباره آمریکا
هزاران عراقی شعار "مرگ بر آمریکا" و "مرگ بر اسرائیل" را در مراسم تشییع سردار سلیمانی و المهندس در شهر کاظمین سر دادند.

تشییع کنندگان عراقی دست نوشته‌هایی به زبان انگلیسی در دست داشتند که در آن بر مخالفت خود با حضور آمریکا در کشورشان و اولویت اخراج نیروهای آن تاکید می‌کرد.

آنها همچنین در مصاحبه با خبرنگار شبکه المیادین تاکید کردند، خاکی که سلیمانی و المهندس از آن به وجود آمده‌اند هزاران تن مثل آن دو را به وجود خواهد آورد و تا زمانی که از آمریکا انتقام نگیریم، آرام نمی‌گیریم.

عراقی‌های عزادار گفتند: دشمن اصلی ما در منطقه آمریکا و هم‌پیمانانش هستند. عشایر عراق تحت امر مرجعیت بوده و منتظریم پارلمان قانون اخراج آمریکایی‌ها را تصویب کند.حضور هادی العامری در مراسم تشییع شهدا در کاظمین
هادی العامری روز گذشته به عنوان نامزد جانشینی ابومهدی المهندس معرفی شد.

 
حضور شخصیت های مطرح عراق در مراسم تشییع پیکر شهدای ایرانی و عراقی
همچنین تصاویری از حضور عادل عبد المهدی نخست وزیر مستعفی عراق و شخصیت های مطرح عراقی در مراسم تشییع شهدای حشد شعبی و سردار قاسم سلیمانی منتشر شد.

 فیلم/ تصاویر حضور گسترده  مردم عراق برای شرکت در مراسم تشییع پیکرهای مطهر شهدا در حرمین کاظمین (علیه‌السلام)
 
 
 
 
دانلود فیلم
 
فرزندانی را می‌پروانیم که از آمریکا متنفر باشند
تشییع کنندگان افزودند: شهدای ما مایه افتخار ما هستند. ما فرزندانی را می‌پروانیم که از آمریکا متنفر باشند و انتقام شهدا را بگیرند.

به گفته تشییع کنندگان، گروه‌های مقاومت و حشد شعبی قادر به تغییر معادله هستند و گروه‌های سیاسی باید موضعی منسجم بگیرند.

تشییع کنندگان تاکید کردند، ما زیر پرچم جهاد علیه آمریکا حاضر هستیم و دست‌مان به همه مزدورانش در کشور خواهد رسید.

آنها در این مصاحبه گفتند: خون پاک شهدا در دفاع از عراق ریخته شده و تلاش‌های ما در مقاومت را به طوریکه کل منطقه را دربرگیرد، متحد خواهد ساخت.

تشییع کنندگان تاکید کردند: بعد از خاکسپاری شهیدان حرف آخر ما با پارلمان خواهد بود که فردا (یکشنبه) در برابر آخرین فرصت خود است.

تشییع کنندگان عراقی اعلام کردند: در سال ۲۰۰۷ با آمریکایی‌ها جنگیدیم و بار دیگر با آنها خواهیم جنگید و انتقام خون شهیدان را می‌گیریم.

 


 
پرواز هلی‌کوپترهای آمریکایی در بغداد همزمان با تشییع پیکر سردار سلیمانی و شهدای حشد شعبی
یک مقام امنیتی امروز (شنبه) اعلام کرد، هواپیماهای آمریکایی بر فراز منطقه الخضرا، دو منطقه کراده و الدوره و دو پل الطابقین و الجادریه درست در محلی که مراسم تشییع سردار قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران، ابومهدی المهندس، معاون رئیس سازمان حشد شعبی و دیگر شهیدان حشد برگزار شد، اقدام به گشت زنی کردند.

اطراف سفارت آمریکا در منطقه الخضرا اخیرا صحنه گشت‌زنی هلی‌کوپترهای آمریکایی بوده است.


 
 
م
کد مطلب: 409954