تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۱:۲۹
 

سید مقتدی الصدر خواستار پرهیز خشونت در نجف اشرف و کربلای معلی شد

Share/Save/Bookmark
سید مقتدی الصدر خواستار پرهیز خشونت در نجف اشرف و کربلای معلی شد
 
رهبر جریان صدر عراق خواستار اجتناب تظاهرات‌کنندگان از خشونت و درگیری در استان‌های مقدس این کشور شد و از معترضانی که دست به قتل و خشونت و آتش‌سوزی و تعرض به مقدسات می‌زنند، تبری جست.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید «مقتدی صدر» رهبر جریان صدر عراق روز شنبه در سخنانی گفت که حزب متبوعش در تشکیل دولت آتی عراق شرکت نخواهد داشت.
به گزارش النشره، وی در ادامه با توجه به تشدید خشونت‌ها در استان‌های مقدس عراق مانند کربلای معلی و نجف اشرف، خواستار اجتناب تظاهرات‌کنندگان از خشونت در این استان‌ها و پرهیز از تعرض به مقدسات شد.
صدر همچنین خواستار پایبندی تظاهرکنندگان به مسالمت‌آمیز بودن اعتراضات شد و از معترضانی که دست به قتل و خشونت و آتش‌سوزی و تعرض به مقدسات می‌زنند، تبری جست.
 رهبر جریان صدر عراق که این اظهارات را در دیدار با «محمد صالح العراقی»- از نزدیکان مقدی صدر- عنوان کرده بود، افزود: «هرگز اجازه بازگشت مفسدان به صحنه قدرت تحت لباس و عناوین جدید را نخواهد داد و مانع دخالت احزاب و جریان‌ها در تشکیل کابینه آتی خواهد شد».
به گزارش السومریه نیوز، وی در این دیدار از طرفداران خود و تظاهرکنندگان وابسته به جریان صدر خواسته به هیچ وجه دست به خشونت نزنند و از انجام هرگونه اقدام خرابکارانه پرهیز کنند.
سید مقتدی صدر گفت : «معترضان باید به مسالمیت آمیز بودن اعتراضاتشان پایبند باشند و استان‌های مقدس (کربلای معلی و نجف اشرف) به خصوص پس از استعفای نخست‌وزیر را از خشونت و خطر دور نگه داشت».
عراق از یکم اکتبر (نهم مهر ماه) در شرایط نا آرامی به سر می‌برد و معترضان عراقی در چند استان خواستار مبارزه با فساد و رفع ناکارآمدی دستگاههای اجرایی و کناره‌گیری دولت و مقامات دولتی شده‌اند. با ادامه این اعتراضات، عادل عبدالمهدی نخست‌وزیر عراق اعلام استعفا کرد و روز شنبه استعفانامه خود را تحویل پارلمان این کشور داده است.
ع
کد مطلب: 409153