تاریخ انتشار : چهارشنبه ۶ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۴
 

تأسیس ۳ شرکت ایرانی ــ سوری برای بازسازی سوریه

Share/Save/Bookmark
تأسیس ۳ شرکت ایرانی ــ سوری برای بازسازی سوریه
 
بر اساس تفاهمنامه وزیر راه ایران و وزیر مسکن سوریه ۳ شرکت ایرانی ــ سوری برای بازسازی سوریه تأسیس می‌شود. این شرکت‌ها در مجموع ۳۰هزار مسکن را در سوریه می‌سازند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:
محمد اسلامی در مراسم امضا و مبادله تفاهم‌نامه برنامه اجرایی با وزیر مسکن سوریه این تفاهم‌نامه را در راستای سند راهبردی امضاشده میان دو کشور  اعلام کرد و گفت:‌ مهم‌ترین بخش این تفاهم‌نامه اجرایی تأسیس سه شرکت دولتی مشترک بین ایران و سوریه  است که در حوزه زیرساخت‌های کشور، مسکن و مهندسین مشاور و خدمات مهندسی تعریف می‌شوند. همزمان این فرصت برای شرکت‌های ایرانی وجود دارد که بتوانند به‌صورت مستقل در کشور سوریه و مطابق با قوانین این کشور سرمایه‌گذاری کنند.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌های مشترک نقش کارفرما را ایفا می‌کنند، افزود: این شرکت‌ها، پروژه‌های پیمانکاری در حوزه مسکن را می‌توانند بین شرکت‌های ایرانی توزیع کنند.
وی با ابراز اینکه "در حوزه حمل‌ونقل، گمرک و بانکی نیز رایزنی‌ها و هماهنگی‌هایی که در کمیسیون مشترک از طریق دستگاه مربوطه پیگیری کرده‌ایم، همگی از پیشرفت‌های مناسبی برخوردار است"، تصریح کرد: روابط بانکی از طریق بانک مشترک ایرانی ــ سوری با مدل هماهنگ با بانک‌های مرکزی دو کشور در مسیر عملیاتی است.
وزیر راه و شهرسازی در خصوص تفاهم‌نامه گمرکی دو کشور نیز گفت: این تفاهم‌نامه که باید به‌زودی توسط گمرکات دو کشور امضا و مبادله شود، الزامات و لوازم مربوط به توسعه تبادلات و همکاری‌ها و صدور خدمات فنی و مهندسی را فراهم خواهد کرد.
اسلامی ساخت 30 هزار واحد مسکونی و تعداد دیگری پروژه زیرساختی را از دیگر اولویت‌های این تفاهمنامه اعلام و عنوان کرد: دولت سوریه متعاقباً این موضوعات را اعلام خواهد کرد.
کد مطلب: 409007