تاریخ انتشار : يکشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۳۰
 
مغناطیس حسینی ؛

«لبیک یا حسین(ع)» ۲۰.۰۰۰.۰۰۰ زائر / شکستی دیگر برای تروریست‌ها با تأمین امنیت مطلق در راهپیمایی اربعین

Share/Save/Bookmark
 
همزمان با مراسم شب و روز اربعین حسینی در عراق، حداقل ۲۰ میلیون زائر با برگزاری بزرگترین تجمع بشری، با شعار "لبیک یا حسین" با آرمان‌های شهید کربلا تجدید پیمان کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:  مراسم اربعین حسینی(ع) با حضور میلیون ها مسلمان شیعه و سنی و انسان های آزاده که برای تجدید پیمان با آرمان ها و سیره حضرت اباعبدالله الحسین(ع) با پای پیاده خود را از شهرهای مختلف عراق و دیگر کشورها از سراسر جهان از جمله ایران، خود را به جوار حرم امام حسین رسانده اند، در کربلایی معلی برگزار شد.

زائرانی که هم‌اکنون در مراسم اربعینی حسینی(ع) حضور دارند، چندین روز از مسیرهای مختلفی از جمله مسیر نجف-کربلا، برای رسیدن به کربلای معلی راهپیمایی کرده‌اند تا در بزرگترین تجمع بشری شرکت کنند؛ گرچه به دلیل ازدحام جمعیت هیچ مرجع رسمی موفق به اعلام آمار رسمی از تعداد راهپیمایان نشده است اما حضور حداقل 20 میلیون زائر در این مراسم قطعی است و آنچه قابل بحث بین کارشناسان است، وجود جمعیتی بیشتر از 20 میلیون و حتی احتمال حضور جمعیتی بالغ بر 25 میلیون زائر است.

هم‌اکنون زائرانی که دور حرم امام حسین(ع) را گرفته‌اند، با شعار "لبیک یا حسین"، "بالروح، بالدم، لبیک یا حسین" در حال تجدید پیمان و بعیت مجدد با امام سوم شیعیان هستند و در این بین نه تنها شیعیان بلکه اهل سنت و حتی برخی از غیرمسلمانان آزاده حضور دارند.
مراسم عزاداری نیز با حضور مادحین کشورهای مختلف در مقابل حرم امام حسین(ع) و در بین‌الحرمین در حال برگزاری است.

علیرغم ادعای واهی تروریست‌‌های تکفیری برای مقابله با امنیت پایدار در شهر کربلا و مسیرهای راهپیمایی، تا لحظه انتشار این خبر هیچ گزارشی از خرابکاری امنیتی و اقدام علیه امنیت راهپیمایان مشاهده و گزارش نشده است و به گفته مقامات امنیتی و نظامی عراق، این مهم با حضور بی‌نظیر مردمی در راهپیمایی اربعین و هوشیاری نیروهای امنیتی و آمادگی نیروهای نظامی محقق شده است؛ کارشناسان نظامی عراق می گویند نقش اتحاد مذهبی بین شیعه و سنی در تامین امنیت راهپیمایی بسیار زیاد بوده است.

با توجه به اینکه راهپیمایی اربعین امسال با هوشیاری، تدبیر و اتحاد شیعه و سنی به صورت مطلق تامین و ادعای تروریست ها برای خرابکاری امنیتی در این مراسم با شکست مواجه شد، می توان گفت که  تروریست های تکفیری شکست سنگین دیگری از اتحاد و همبستگی شیعه و سنی در عراق متحمل شده اند که این مهم همزمان با پیشروی ها قابل توجه ارتش و نیروهای مردمی در موصل نشان می دهد که عراق امروز در اوج اقتدار مردمی، نظامی، امنیتی و حتی سیاسی قرار گرفته است.

از چند روز پیش هلی کوپترهای ارتش عراق به طور مستمر در اطرف شهر کربلا در حال گشت زنی هستند و نیروهای امنیتی و مردمی نیز نسبت به هرگونه اقدام خرابکارانه از سوی تروریست های تکفیری آمادگی و هوشیاری لازم را دارند.
طبق منابع رسمی ایران، تعداد زوار ایرانی که به با گذرنامه و روادید در راهپیمایی اربعین حضور یافته اند، بیش از 2 میلیون و یکصدهزار نفر(تا روز گذشته) بوده است که بخش قابل توجهی از آنها عصر روز گذشته کربلای معلی را به سمت مرزهای ایران ترک کرده اند.


م
کد مطلب: 356151
مرجع : تسنیم