تاریخ انتشار : سه شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۵۳
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه:

نهادینه کردن فرهنگ کار؛ لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه است

Share/Save/Bookmark
نهادینه کردن فرهنگ کار؛ لازمه تحقق اقتصاد مقاومتی در کهگیلویه است
 
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با بیان این‌که بسیاری از جوانان کار را به پشت میز نشینی محدود کرده‌اند،گفت: فرهنگ کار باید در این شهرستان نهادینه شده تا اقتصاد مقاومتی محقق شود.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سعید برومندزاده صبح امروز در نشست شورای فرهنگ عمومی شهرستان که در دفتر امام جمعه دهدشت برگزار شده بود، اظهار داشت: برای اجرایی شدن اقتصاد مقاومتی باید راهکارهای بومی به جای جلسه تئوری ارائه شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه تصریح کرد: در این راستا سال گذشته کارگروهی تشکیل شده اما از سوی مدیران مورد استقبال قرار نگرفته است.

برومندزاده با بیان این‌که مدیران معمولا نفرات سوم و چهارم خود را به این کارگروه فرستادند،کارگروه اقتصادی را اتاق فکر برای اتخاذ تصمیمات سازنده دانست و افزود: انتظار می‌رود امسال به کارگروه اهمیت داده شود و با حضور مستمر در این کارگروه راهکار لازم در جهت شکوفایی اقتصاد ارائه دهند.

وی با اشاره به اقدامات ناحیه مقاومت بسیج در شناسایی آسیب‌های اقتصادی و بومی سازی اقتصاد تصریح کرد: سال گذشته یک میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات اشتغالزایی در حوزه صنایع تبدیلی و کارگاه‌های زودبازده پرداخت شد.

این مسئول با بیان این‌که پرداخت تسهیلات در اجرای پروژه‌های اقتصاد مقاومتی شهرستان الزاما بر مبنای ایجاد شغل انجام شده است،گفت: به دلیل این‌که هنوز فرهنگ کار غیر اداری در این شهرستان جا نیفتاده است بسیاری از جوانان بعد از سه ماه راه‌اندازی این مشاغل را رها کردند.

برومندزاده افزود: این بی‌رغبتی نشان می‌دهد جوانان شغل را تنها در پشت‌ میز نشینی می‌دانند و به دنبال کار اداری هستند.

وی،نهادینه کردن فرهنگ اشتغال را از موارد ضروری در توسعه اقتصاد شهرستان دانست و گفت: در بعد دیگر باید بازار فروش محصولات تولیدی این کارگاه‌ها و صنایع تبدیلی فراهم شود.

به گفته برومندزاده بخش عمده محصولات تولیدی در عرصه‌های مختلف با مشکل بازاریابی مواجه بوده و این روند باعث دلسردی صاحبان این مشاغل می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج کهگیلویه با اشاره به تعطیلی صنایع کوچک شهرستان از انجام کارهای مطالعاتی با استفاده از ظرفیت مهندسان بسیج خبر داد و گفت: تعدادی از این صنایع با کوچکترین پشتوانه به چرخه تولید باز می‌گردند.

برومندزاده صرفه‌جویی و مصرف بهینه از امکانات دستگاه‌های اجرایی را از دیگر راهکارهای عملی شدن اقتصاد مقاومتی دانست و گفت: اگر از هزینه‌های اداره سازمان کم شود و به بدنه جامعه کشیده شود می‌توان به همت مسئولان در تحقق شعار سال امیدوار شد.

انتهای پیامد
کد مطلب: 330232
مرجع : فارس