تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۲
 
امام جمعه یاسوج:

تضعیف شورای نگهبان خلاف مصالح انقلاب است/پیام رزمایش ارتش حفاظت سانت به سانت از مرزهاست

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه یاسوج با اشاره به برگزاری رزمایش گسترده نیروی دریایی ارتش از تنگه هرمز تا اقیانوس هند در هفته گذشته گفت: پیام این رزمایش به دشمنان انقلاب اسلامی حفاظت سانت به سانت ارتش از مرزهای کشور است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سید علی‌اصغر حسینی ظهر امروز در بخش اول خطبه‌های نماز جمعه با تبریک ایام دهه فجر اظهار کرد: دهه فجر از ایام الله و از روزهای مهمی است که خداوند پس از قرن‌ها به ملت ایران لطف کرد و آنها را از شر طاغوت و طاغوتیان نجات داد و باید بیش از پیش قدر این ایام را بدانیم.
امام جمعه شهر یاسوج در بخش دوم خطبه‌های نماز جمعه به روز شمار هفته اشاره کرد و افزود: در روزهای منتهی به پیروزی انقلاب اسلامی حوادث و رویدادهای مهمی رخ داد که 17 بهمن سالروز تشکیل مجمع تشخیص‌ مصلحت نظام به فرمان امام خمینی(ره) در سال 66 و 20 بهمن روز نیروی هوایی و آغاز همبستگی همافران با انقلاب اسلامی و دیدار تاریخی همافران با امام خمینی در سال 57 است.
وی تصریح کرد: 20 بهمن روز حفاظت سپاه انقلاب اسلامی نام‌گذاری شده، 21 بهمن روز شکسته شدن حکومت نظامی به فرمان امام(ره) توسط مردم است و 22 بهمن سالروز سقوط رژیم پهلوی و روز پیروزی انقلاب اسلامی است که مردم همیشه در صحنه ایران اسلامی خصوصا مردم استان کهگیلویه و بویراحمد امسال باشکوه‌تر‌ و با شعارهای کوبنده‌‌تر هم در راهپیمایی 22 بهمن و هم در انتخابات شرکت می‌کنند و مشت محکمی به دهان آمریکای جهان‌خوار، انگلیس مکار و اسرائیل کودک‌کش می‌زنند.
حسینی با اشاره به اینکه بعد از پیروزی انقلاب اسلامی عده‌ زیادی به دنبال رمزگشایی از این پیروزی بزرگ بودند، گفت: رمز و شاه کلید پیروزی انقلاب اسلامی در دست امام راحل بود و ایشان اراده الهی، ایمان مردم و گرایش مردم به عمل به دین اسلام را رمز پیروزی و سقوط رژیم پهلوی عنوان کردند.
امام جمعه شهر یاسوج اضافه کرد: همه ساله خاطره حضور باشکوه مردم در راهپیمایی‌ها تجدید می‌شود و امسال ملت ایران با حضور باشکوه خود در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات هفتم اسفند ثابت می‌کنند که ملت ایران از انقلاب جدا و خسته نشده و همچنان با دشمنان انقلاب اسلامی ایران در ستیز هستند و از عزت و انقلاب اسلامی حفاظت می‌کنند.
وی با اشاره به حمایت امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری از شورای نگهبان در طول چندین سال اخیر انقلاب اسلامی گفت: شورای نگهبان در قانون اساسی از جایگاه محکمی برخوردار است و اگر روزی شورای نگهبان تضعیف شود به ضرر امت اسلام و برخلاف مصالح نظام است.
حسینی با اشاره به رزمایش گسترده نیروی دریایی ارتش از تنگه هرمز تا شمال اقیانوس هند به طول 3 هزار کیلومتر که در هفته گذشته انجام شد، گفت: پیام برگزاری این رزمایش به دشمنان نظام این بود که کسانی که فکر تجاوز به ایران اسلامی خصوصا مرزهای آبی را در سر دارید بدانید نیروی دریایی ارتش از سانت به سانت این مملکت حفاظت و حمایت می‌کند.
امام جمعه شهر یاسوج با بیان اینکه ارتش جمهوری اسلامی ایران قصد حمله و تجاوز به هیچ کشوری را ندارد، افزود: ارتش ما در برابر دشمنان مانند کوه ایستادگی می‌کند و به دشمنان ثابت می‌کند ایران اسلامی قله‌ای دست نیافتنی و لقمه‌ای گلوگیر است.
وی با اشاره به سخنان سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا مبنی بر اینکه نشان دادن تصاویر اسارت تفنگداران آمریکایی به دست نیروهای سپاه آنها را خشمگین کرد، گفت: ملت ایران به یاری خداوند روز به روز بیشتر از گذشته شما را تحقیر خواهد کرد.
انتهای پیام/
د
کد مطلب: 322877
مرجع : فارس