تاریخ انتشار : شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۴
 
امام جمعه اردبیل:

دولت توهم کارسازی تحریم را از بین ببرد/هزینه‌کردهای بی‌حد و حساب کاندیداها نشان نامحرمیت است

Share/Save/Bookmark
 
امام جمعه اردبیل گفت: آرزوی ملت ایران این است که دولت توهم کارساز بودن تحریم‌ها را از ذهن سران آمریکایی، اروپایی و 1+5 از بین ببرد تا آنها بار دیگر متوسل به تحریم‌های جدید نشوند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: آیت‌الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اردبیل اجرایی شدن برجام را قدمی مهم و خرسندی مقام معظم رهبری را نشان موفقیت دانست و اظهار کرد: توافق با این کیفیت قطعاً نتیجه مقاومت ملت بزرگ ماست والّا قطعاً کشور ما و مسئولان در موضع ضعف قرار می‌گرفتند و در آن صورت با تشکیلات هسته‌ای ما همان معامله را می‌کردند که با تشکیلات هسته‌ای قذافی انجام دادند یعنی همه چیز را جمع و ملت ما را از تکنولوژی برتر و حساس هسته‌ای به کلی محروم می‌کردند.
عاملی با مدح بلیغ از مقاومت 35 ساله ملت در برابر اراده اهریمنی استکبار جهانی آن را یک پدیده استثنایی در میان ملت‌ها دانست و گفت: دولت آذربایجان تاب و تحمل در برابر افول قیمت نفت و روبل را از دست داده و ملت خود را در یک شرایط بسیار اسف‌بار قرار داده است و موجبات اعتراضات مردمی و بزه‌های خاص را فراهم آورده است.
وی همچنین به شرایط بحرانی اقتصاد ترکیه اشاره کرد که در عرض چند هفته تحریم دولت روسیه درست شده است.
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری در ادامه گفت: برجام تا اینجا به نفع ایران است چون اولاً دانش هسته‌ای در دست ماست ثانیاً فرجه اقتصادی برای کشور ما درست شده و این یک حرکت بزرگ تاکتیکی است ثالثاً سیاست‌های کلان کشور در دست رهبری است و دولت‌ها مجری این سیاست‌ها هستند.
عاملی در این خصوص افزود: این سیاست‌ها در مجمع تشخیص مصلحت نظام تصویب، سپس به امضاء رهبری می‌رسد بنابراین تغییر در ماهیت انقلابی ایران که آرزو و مقصد اصلی دولت استکباری از توافق هسته ای است یک رؤیای غیر قابل تعبیر است.
سیاست کلان نظام عدم تنازل از اصول است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل با بیان اینکه سیاست کلان نظام، سیاستی بر مبنای عدم تنازل از اصول حقیقی است، افزود: به هیچ‌وجه دشمن نمی‌تواند به این سیاست‌های کلان که مقام معظم رهبری آن را تدوین و طراحی می‌کند نفود کرده و یا بخواهد در این حوزه دست‌اندازی کند.
عاملی، اساس سیاست‌های کلان کشور را عدم تنازل از اصول و آرمان‌های انقلاب و اسلام دانست و گفت: موفقیت اخیر هم نتیجه تنازل از اصول نیست بلکه معلول مقاومت در برابر زیاده‌خواهی آمریکا و غرب است و اگر از اصول تنازل می‌کردیم با این مقدار هم با ما توافق نمی‌کردند.
خطیب جمعه اردبیل افزود: ما تردیدی نداریم که آنها ناچار از این توافق بودند و قطعا به اندازه ذره‌ای برای ما خیرخواهی ندارند به همین جهت مقام معظم رهبری در جراید رئیس جمهور پنج هشدار بسیار مهم را متذکر شدند.
عاملی ادامه داد: هشدار اول این بود که دولت‌مردان مواظب خلف وعده و عهدشکنی دشمن در مرحله اجرایی باشند و نباید به آنها وثوق و اعتماد داشته باشند رهبر معظم مخصوصا در این تذکر اشاره کردند که رفع تحریم به تنهایی برای رشد و توسعه اقتصادی کافی نیست و اصول اقتصاد مقاومتی باید اجرا شود.
وی افزود: با وجود ظرفیت‌های مهم اقتصادی در برجام، ولی طبق گفته‌های عراقچی ملت نباید انتظار معجزه اقتصادی از برجام داشته باشند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل به لزوم تنظیم مراکز مالی و بانکی کشور و توجه جدی به واردات بی‌رویه به عنوان دو رکن از ارکان اقتصاد مقاومتی اشاره کرد.
عاملی از دولت خواست با تمام توان یک توهم بزرگ را از فکر و اندیشه و باور 1+5 خارج کند و آن اینکه آنها خیال می‌کنند تحریم در خصوص ایران بسیار کارساز است.
هزینه‌کردهای بی‌حد و حساب کاندیداها نشان نامحرمیت است
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه اول نیز با اشاره به ویژگی‌های انتخاب اصلح گفت: ما سرنوشت و آبروی استان را می‌خواهیم در چهار سال آینده به یک نماینده‌ای بسپاریم که در مجلس بتواند بر اساس عقل، منطق و برهان سخن گفته و از حق و حقوق این ملت دفاع کند نه اینکه بخواهد آبروی این مردم را به حراج بگذارد.
عاملی با یادآوری اینکه باید افرادی راهی مجلس شوند که غرور مردم را صیانت کرده و به دور از عقلانیت حرکتی را انجام ندهند، ادامه داد: یک نماینده معقول و منطقی باید در انتخاب کلمات دقت کند و با توان خود در خانه ملت زمینه برآورده کردن مطالبات مردم را فراهم آورد.
وی بیان کرد: نباید به خانه ملت افراد نامحرم و خائنی راه پیدا کنند که بخواهند با ترفندهای مختلف و به نام دموکراسی انحراف و گمراهی در ذهن مردم به وجود آورند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل تصریح کرد: اگر داعشی شکل گرفته الفبای فکری آن وهابیت است و آمریکا قصد انحراف در تمدن و فرهنگ غنی اسلامی را دارد اما عده‌ای تلاش می‌کنند تا به سمت فرهنگ غربی شیرجه بزنند.
عاملی افزود: یک نماینده اصلح باید حرمت اخلاقی، اجتماعی، قانونی و اعتقادی و منافع ملی را صیانت کند و به دور از سیاه‌نمایی‌ها و خرج کردن بی‌حد و حساب اجازه دهد تا مردم با معیار درست بهترین‌ها را برگزیده و راهی مجلس کنند.
وی با انتقاد از برخی کاندیداها که به ترفندهای مختلف می‌خواهند رای مردم را به نفع خود جمع کنند، گفت: نزدیک شدن به این پول‌های حرام بسیار خطرناک است و افرادی که در زمره انتخابات پول حرامی را می‌گیرند همجنس همان اهل کوفه هستند که از یزیدیان چند درهم پول گرفتند تا سر امام حسین (ع) و اهل بیت را ببرند و صحنه کربلا را خلق کنند.
نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه اردبیل یادآور شد: اگر پول مبنای انتخابات و حرکت دموکراسی باشد همان بلایی سرمان می‌آید که امروز مرکز آی‌تک در صحنه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا با صرف میلیاردها تومان هزینه انتخاباتی میدان‌داری می‌کند.د
کد مطلب: 321077
مرجع : فارس