تاریخ انتشار : دوشنبه ۹ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۹:۵۸
 
نماینده ولی فقیه در کردستان:

آیت‌الله نوری‌همدانی اولین نماینده امام در رسیدگی به مشکلات مردم کردستان بود

Share/Save/Bookmark
آیت‌الله نوری‌همدانی اولین نماینده امام در رسیدگی به مشکلات مردم کردستان بود
 
نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان گفت: آیت‌الله نوری‌همدانی در اوایل انقلاب اولین نماینده امام راحل بودند که به مشکلات مردم کردستان رسیدگی کردند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:حجت‌الاسلام سیدمحمد حسینی‌شاهرودی پیش از ظهر امروز در حاشیه استقبال از آیت‌الله نوری‌همدانی اظهار کرد: آیت‌الله نوری‌همدانی به عنوان یک مرجع دینی انقلابی از قدیم علاقه‌مند بودند که به کردستان بیایند چرا که خاطرات خوبی از مردم کردستان دارند چون مدتی در سقز در زمان طاغوت تبعید بودند.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان خاطرنشان کرد: آیت‌الله نوری‌همدانی همچنین در اوایل انقلاب اولین نماینده امام راحل بودند که به مشکلات مردم کردستان رسیدگی کردند.
به گفته حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی، این مرجع عالیقدر تعریف‌های زیبایی از مردم کردستان دارند و ما از ایشان دعوت کردیم تا به کردستان بیایند که قطعا حضور وی به وحدت بیشتر در کردستان کمک می‌کند.
وی یادآوری کرد: آیت‌الله نوری همدانی مرجعی تقریبی است و نگاه خوبی به مسائل دارد که این سفر وی به استان کردستان برکات مادی و معنوی زیادی خواهد داشت.
نماینده ولی فقیه در منطقه کردستان تصریح کرد: به لحاظ اینکه آیت‌الله نوری‌همدانی به عنوان یک مرجع دینی در سطح بین‌الملل شناخته شده است، لذا کردستان با حضور وی، در سرتیتر تمامی رسانه‌ها قرار می‌گیرد و این به معرفی بیشتر این استان در کشور و جهان کمک می‌کند.
حجت‌الاسلام حسینی‌شاهرودی در ادامه ملاقات عمومی با روحانیون شیعه و سنی منطقه، دیدار با خانواده شاهد و ایثارگران، سرکشی از خانواده شهدا، دیدار با نیروهای مسلح، دیدار با مدیران و فعالان سیاسی، اجتماعی و فرهنگی و نخبگان و نیز دیدار عمومی مردمی در شب اربعین حسینی در حسینیه سنندج را از برنامه‌های حضور آیت‌الله نوری‌همدانی در کردستان برشمرد.

 آیت‌الله نوری‌همدانی پیش از ظهر امروز از طریق فرودگاه سنندج وارد استان کردستان شد و تا روز جمعه مهمان مردم کردستان خواهند بود.

م
 
کد مطلب: 312538
مرجع : فارس