تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵
 
معاون وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی:

تبعیت از ادبیات رهبری راه نجات مدیریت کشور است / توسعه اشتغال تهدیدات مرزها را به حداقل می‌رساند

Share/Save/Bookmark
تبعیت از ادبیات رهبری راه نجات مدیریت کشور است / توسعه اشتغال تهدیدات مرزها را به حداقل می‌رساند
 
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون گفت: راه نجات مدیریت دیروز کشور تبعیت از ادبیات امام راحل بود و تبعیت از ادبیات رهبری هم راه نجات مدیریت امروز کشور است.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: سید علی‌اکبر طاهایی شامگاه شنبه در هشتمین نشست شورای هماهنگی ادارات تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کردستان در سنندج، اظهار کرد: کردستان به عنوان استانی مرزی برای دولت اهمیت بالایی دارد.
وی تصریح کرد: این استان به دلیل مرزی بودن و سیاست‌هایی که در دولت شاهنشاهی وجود داشته و بعد از آن هم درگیر شدن مستقیم با جنگ در طول هشت سال جنگ تحمیلی متاسفانه از نظر توسعه‌ای آنگونه که باید رشدی نداشته است.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر شناسایی ظرفیت‌های سرمایه‌گذاری به ویژه در حوزه‌های اقتصادی تاکید کرد و افزود: باید ایده‌های ارزشی و قابل عملیاتی در راستای جلوگیری از خام‌فروشی معادن در این استان داده شود.
طاهایی با تاکید بر اینکه مدیران دستگاه‌های تابعه وزارت کار نباید بین نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تفاوتی قائل شوند، اظهار کرد: مدیران می‌توانند از امکانات شخصی خود به نفع یک نماینده استفاده کنند اما استفاده از امکانات بیت‌المال در این زمینه جایز نیست.
وی با بیان اینکه مدیران نباید از نمایندگان مجلس گله‌مند باشند چون تنها ابزار کاری آنها قلم و کاغذ است، گفت: نمایندگان در دسترس‌ترین مقامات در کشور هستند که به راحتی و برخلاف محدویت‌هایی که برای دیدن وزرا وجود دارد می‌توان با آنها ارتباط برقرار کرد.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی خاطرنشان کرد: بهره‌وری بیشتر با کمترین امکانات در راستای خدمات‌رسانی هرچه بیشتر به مردم معنای زهد از دیدگاه قرآن است که هر کدام از ما باید این مهم را سرلوحه کارهای خود قرار دهیم.
خراب کردن پل‌های پشت سر، ادبیات غلط دولت‌ها
وی خراب کردن پل‌های پشت سر را از ادبیات‌ غلط در دولت‌ها عنوان کرد و گفت: من کار در دولت را در زمان ریاست جمهوری دکتر رجایی آغاز کردم و معتقدم حرکت روبه جلو و بهتر از دیروز بودن باید سرلوحه دولت‌ها باشد.
طاهایی خودانتقادی را از کلمات موجود در ادبیات امروزی دانست و تصریح کرد: ما در قرآن به جای خودانتقادی یک کلمه نورانی به نام استغفار را داریم که باید مورد توجه قرار گیرد.
وی خاطرنشان کرد: در زمان بیان مشکلات و یا انتقاد در مباحث و موضوعات مختلف باید نیمه پر و نیمه خالی لیوان را به صورت هم‌زمان دید.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی به شعار دولت یازدهم اشاره کرد و افزود: اینکه دولت تدبیر و امید شعار خود را بر تدبیر بنا نهاد هزینه‌های زیادی برای خود ایجاد کرد.
طاهایی خاطرنشان کرد: انتخاب این شعار این هزینه را داشت که دولت در هیچ شرایطی حق ندارد تصمیم بدون تدبر را اتخاذ کند، چرا که تصمیم‌گیری بر اساس تدبیر خروجی امید را به دنبال دارد.
وی گفت: دولت بر همین اساس شعار تدبیر و امید را برای خود انتخاب و منشور حرکتی خود را نیز بر همین اساس تعریف و جلو رفته است.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی بر بالا بردن آستانه تحمل مدیران در زمان انتقادها تاکید کرد و افزود: در زمانی که در مورد نصف پر و یا خالی لیوان سخن گفته می‌شود شما باید آستانه تحمل بالایی داشته باشید تا بتوانید بهترین برخورد را داشته باشد.
طاهایی با اشاره به نام‌گذاری امسال با عنوان سال همدلی و هم‌زبانی دولت و ملت از سوی مقام معظم رهبری، تصریح کرد: انتخاب این شعار به معنی نبود همدلی و هم‌زبانی بین مدیران نیست بلکه هدف معظم‌له تقویت این مهم با توجه به اهمیت آن در حرکت رو به جلو بوده است.
ضرورت صحبت با ادبیات رهبری
وی صحبت کردن با ادبیات رهبری را به صلاح جامعه دانست و گفت: هر کدام از ما به عنوان کارگزاران دولت باید سعی کنیم بر اساس ادبیات رهبری حرف بزنیم.
به گفته معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، راه نجات مدیریت دیروز کشور تبعیت از ادبیات امام و راه نجات مدیریت امروز آن نیز تبعیت از ادبیات رهبری است.
طاهایی خاطرنشان کرد: تجربه نشان داده است، که هر کجا که پیام مقام معظم رهبری تبصره زده شد، با مشکل و چالش روبه رو شده‌ایم.
وی با بیان اینکه نحوه عملکرد مثبت و یا منفی مدیران مردم را آسیب‌زده و یا امیدوار می‌کند، اظهار کرد: تکرار عمل سوء از سوی مدیران اثرات منفی به دنبال دارد که نباید اجازه چنین کاری را بدهیم.
معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌ها وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: آمار پایین کارگاه‌های تولیدی با ظرفیت اشتغال‌زایی بالای 100 نفر در استان کردستان نقطه ضعفی است که باید برای رفع آن تمهیدات لازم صورت بگیرد.
طاهایی ایجاد بسترهای لازم برای توسعه اشتغال‌زایی و کاهش نرخ بیکاری در کشور به ویژه استان‌های مرزی را مورد تاکید قرار داد و گفت: توسعه اشتغال تهدیدات مرزها را به حداقل می‌رساند که این مهم می‌تواند شامل ایجاد مشاغل خرد و یا اجرای پروژه‌های اشتغال‌زایی بزرگ باشد.

م
کد مطلب: 308485
مرجع : فارس