تاریخ انتشار : شنبه ۱۴ دی ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۴۸
 

ماجرای یک عکس/ واکنش «حاج قاسم» به دیدن جنگنده‌های آمریکا

Share/Save/Bookmark
ماجرای یک عکس/ واکنش «حاج قاسم» به دیدن جنگنده‌های آمریکا
 
فرمانده یگان فاطمیون: در حین پرواز حاجی شروع کرد در دفترش مطالبی را یادداشت کردن. همزمان جنگنده های آمریکایی هم با دیدن هلی کوپتر تلاش می کردند ما را از مسیرمان منحرف کنند.
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: فرمانده یگان فاطمیون در گفت وگویی کوتاه با خبرنگار حماسه خبرگزاری فارس، ضمن تسلیت شهادت سردار سلیمانی خاطره ای از آرامش این شهید عزیز مقابل جنگنده‌های آمریکایی روایت کرد و داستان نماز شکر خواندن حاج قاسم در این عکس را اینگونه توصیف کرد:

«ما معمولا برای سرکشی به مناطق تحت درگیری با هلی کوپتر در رفت و آمد بودیم. یکی از روزهایی که منطقه «حنف» در مرز عراق و سوریه از دست داعش آزاد شده بود به خواست حاج قاسم بنا شد به آنجا برویم تا سری به وضعیت منطقه و نیروها بزنیم و از اوضاع مطلع شویم. 

آمریکایی ها هم  اعلام کرده بودند «تا مدار 55 درجه این منطقه کسی حق نداره نزدیک بشه.»

هنگام پرواز حاجی شروع کرد در دفترش مطالبی را یادداشت کردن. هم‌زمان جنگنده‌های آمریکایی هم با دیدن هلی‌کوپتر ما تلاش می‌کردند ما را از مسیرمان منحرف کنند. البته آنها نمی دانستند هلیکوپتر حامل چه شخصیتی  است. من که مضطرب شده بودم  چند بار به حاجی گفتم جنگنده ها دارند نزدیک ما می شوند. اما ایشان با آرامش به نوشتن ادامه داد و حتی سرش را هم بلند نکرد که نگاه شان کند.
چند دقیقه بعد به منطقه که رسیدیم سردار سلیمانی در نقطه صفر مرزی نماز شکر خواند و برگشتیم. »

 

م
 
کد مطلب: 409951
مرجع : فارس